śliwy

Rozpoczęcie przygody z sadzeniem śliwy: kluczowe wskazówki dla początkujących

Śliwa to drzewo, które może zmienić Twój ogród. Ładne, wonne kwiaty wiosną i soczyste owoce latem dodają mu uroku, jak żadna inna roślina. Chciałbym opowiedzieć Ci historię mojej sąsiadki – Pani Ani. czytaj więcej »

borówkA aMERYKAńSKA

Jak uprawiać borówkę amerykańska, aby osiągnąć duże plony?

Z roku na rok coraz więcej Polaków docenia znaczenie borówki amerykańskiej. Uwielbiamy jeść borówki, ale także dużo osób zaczyna je uprawiać, ponieważ nie jest to zbyt trudne. Borówkę amerykańską da czytaj więcej »

piwonie

Sadzonki piwonii - co warto o nich wiedzieć?

Sadzonki piwonii - co warto o nich wiedzieć? są jedną z chętniej uprawianych roślin ogrodowych. Kwiaty piwonii zachwycają pasjonatów natury swoim nietuzinkowym wyglądem oraz przyjemnym zapachem. Sad czytaj więcej »

 

Jak uprawiać borówkę amerykańska, aby osiągnąć duże plony?

Z roku na rok coraz więcej Polaków docenia znaczenie borówki amerykańskiej. Uwielbiamy jeść borówki, ale także dużo osób zaczyna je uprawiać, ponieważ nie jest to zbyt trudne. Borówkę amerykańską da się zasadzić w ogrodzie i mieć z krzaka wiele owoców, które zbiera się z jednego krzewu przez okres dwóch tygodni. Zachwalana jest borówka na całym świecie, ponieważ ma wiele walorów smakowych i zdrowotnych.

Czym jest HTTPS://WWW.PODKARPACKIESADY.PL/21-borowki-amerykanskie borówkA aMERYKAńSKA i jej zastosowanie?

borówka amerykańska jest to krzew z rodziny wrzosowatych. Jej kwiaty mają dużą odporność na zimno, dlatego szkodzi im dopiero temperatura poniżej -7 stopni Celsjusza. Jej owoce dojrzewają nierównomiernie, dlatego z jednego krzewu można je zbierać przez okres około dwóch tygodni. Dzięki temu, że owoce posiadają w sobie cukry, witaminę C, pektyny oraz antocyjany, dlatego jedząc borówki amerykańskie możemy regulować poziom naszego cholesterolu. Pomogą nam też w poprawie wzroku, ale też są skuteczne przy leczeniu biegunek. Jedzenie borówki amerykańskiej spowolni nasz proces starzenia poprzez redukcję w naszym ciele wolnych rodników oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Według badań borówka amerykańska najlepiej z owoców przeciwdziała przed wystąpieniem raka, ponieważ zawiera największą ilość związków antyoksydacyjnych. Dużym ich plusem jest to, że mają małą ilość kalorii, dlatego można je jeść nawet przy diecie.

W jakim miejscu i na jakiej ziemi uprawiać borówkę amerykańską?

Borówki najlepiej rosną na glebie o odczynie kwaśnym, gdzie pH wynosi 3,5- 5. Ziemia powinna mieć dużą zawartość próchnicy oraz wysoką przepuszczalność i wilgotność Borówki amerykańskie uwielbiają miejsca ciche i słoneczne oraz kiedy podłoże szybko się nagrzewa. Najlepiej sadzonki borówki sadzić jesienią i wiosną. Ich krzewy sprzedawane w pojemnikach można również sadzić latem. Kiedy bierzemy się za nasianie sadzonek borówki amerykańskiej jesienią to musimy osłonić podstawę krzewu za pomocą liści, torfu lub trocin. Krzewy borówki trzeba sadzić co półtora metra, ponieważ nie chcemy, aby dane krzewy na siebie nachodziły. Bardzo ważną kwestią jest regularne podlewanie ich, bo ich system korzeniowy jest bardzo płytki. Na wiosnę co roku trzeba ich zasilić nawozem przeznaczonym dla borówek. Borówki amerykańskie uprawa nie jest zbyt trudne należy stosować tylko kilka zasad.

Podkarpackie Sady oferują w swoich zbiorach borówka sadzonki trzy letnie w pojemnikach i mają około 50 cm wysokości. Znajdują się w idealnym momencie do wsadzenia. Zjedzenie szklanki tych świeżych owoców borówki sprawi, że pokryjemy aż 1/ 3 zapotrzebowania na witaminę C. Specjaliści tutaj pomogą dobrać odpowiednie sadzonki borówki amerykańskiej ze względu na rodzaj krzewu, ponieważ dane krzewy różnią się poszczególnymi parametrami i mają swoje nazwy. Jeżeli ktoś chce zacząć uprawiać borówki, które bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie oraz są smaczne to powinien właśnie w takich miejscach szukać sadzonek borówki, bo firma Podkarpackie Sady zapewni krzewy najwyższej jakości.

Artykuły powiązane